Pilotaż HPV–DNA

Pilotaż badań HPV-DNA. Wczesne wykrywanie stanów przedrakowych i raka szyjki macicy.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy na bezpłatne badanie w programie pilotażowym wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. W badaniu jest możliwość wykonania losowo molekularnego testu HPV-DNA, albo badania cytologicznego. Po uzyskaniu nieprawidłowych wyników przewidziane są kolejne szczegółowe, wysokospecjalistyczne badania diagnostyczne.

Pilotaż badania HPV-DNA realizujemy we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Instytutem Onkologii, Polskim Instytutem Badawczym.


Kto może wziąć udział w badaniu?

Zapraszamy Panie w wieku 30-59 lat, które nie były badane w Programie profilaktyki raka szyjki macicy w ostatnich 3 latach lub dłużej. Zaproszenie kierujemy również do Pań, które dotychczas nie wykonywały regularnie badania w poradni ginekologicznej. Jeżeli okaże się, że zgłaszająca się Pani nie może być objęta Programem pilotażowym, wykonamy bezpłatną cytologię klasyczną zgodnie z obowiązującymi zaleceniami. Dzisiaj jest dobra okazja, żeby to zmienić i zacząć się badać. Jeżeli pierwsze badania przesiewowe wykażą nieprawidłowości, Program przewiduje kolejne etapy badań diagnostycznych. Jednym z etapów programu pilotażowego jest kolposkopia. Jeżeli kolposkopia jest nieprawidłowa pobiera się materiał do badań histopatologicznych, które w przypadku wątpliwości diagnostycznych weryfikowane są badaniami immunohistochemicznymi. Jeżeli zostanie postawiona diagnoza rak szyjki macicy lub inny rak narządów kobiecych, wdrażamy szybką ścieżkę onkologiczną DILO. Koordynujemy Konsylium onkologiczne i dalsze leczenie. Badania diagnostyczne przewidziane w Pilotażu, są dla Pań bezpłatne, refundowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy! Nie odkładaj badań profilaktycznych na później! Zrób badania teraz! Czekamy właśnie na Ciebie!


Jak zgłosić sie na badanie?

Panie mogą przyjść na badanie bez zapisu: codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8 -20 lub zarejestrować się telefonicznie na dogodny termin – tel. 32 257 06 99 lub 608 594 638.

Po przyjściu do Centrum Medyczmnego Femina, należy w rejestracji zgłosić chęć wzięcia udziału w Pilotażu HPV-DNA.


Jaki jest cel Pilotażu HPV-DNA?

Nowe technologie to nowa i lepsza profilaktyka raka szyjki macicy. Najnowsze badania wskazują, że największą czułość (blisko 100%) w identyfikacji stanów przedrakowych CIN i raka szyjki macicy  wykazują badania molekularne DNA-HPV. W wielu krajach test na obecność wirusa brodawczaka ludzkiego zaczyna stanowić pierwszy test przesiewowy, zamiast cytologii klasycznej lub cytologii na podłożu płynnym LBC (tzw. Cytologia płynna). Jeżeli badanie genetyczne RT-PCR, wskazuje obecność onkogennych genotypów HPV, wykonuje się cytologię. Polska przygotowuje się do wdrożenia nowego programu profilaktyki nowotworów HPV – zależnych. Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Instytut Onkologii, Polski Instytut Badawczy wybrało kilka ośrodków do przeprowadzenia pilotażu najnowszych rozwiązań diagnostycznych. Centrum Medyczne Femina ma zaszczyt uczestniczyć w tym Przedsięwzięciu badawczym. Głównym celem Pilotażu jest ocena i porównanie skuteczności testu w kierunku wirusa brodawczaka ludzkiego wysokiego ryzyka (HPV HR) oraz badania cytologicznego, aktualnie stosowanego w Programie profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce, w wykrywaniu zmian przedrakowych i raka szyjki macicy. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej Pań z województwa śląskiego wzięło udział w tym badaniu, zachęcamy także Panie z sąsiednich województw.

Nie odkładaj badań profilaktycznych na później! Zrób badania teraz! Czekamy właśnie na Ciebie! Serdecznie zapraszamy


 

Wszystkie Panie, które nie obejmuje Program Pilotażu HPV-DNA zachęcamy do wykonywania badań diagnostycznych. Przedstawiamy ofertę cenową.

CENNIK